Přijímací řízení
Název oboru | Délka vzdělávání | Způsob ukončení | Počet přijímaných žáků |
Přijímací zkoušky | Potvrzení lékaře |
---|---|---|---|---|---|
Agropodnikání | 4 | Maturita | 30 | ||
Zemědělec Farmář |
3 | Závěrečná zkouška | 24 | ||
Mechanik elektrotechnik a doplňující obor Elektromachanik pro CHKT | 4 | Maturita | 12 | ||
Elektromechanik pro chladící a klimatizační techniku | 3 | Závěrečná zkouška | 24 | ||
Přijímací řízení na naši školu má dvě podoby. Pro maturitní obory se jedná o jednotnou přijímací zkoušku. Na učební obory se přijímací zkoušky neskládají, ale určuje se pořadí uchazečů podle průměrného prospěchu z předposledního ročníku a prvního pololetí posledního ročníku. Kompletní informace můžeš najít dole na stránce.
Průběh přijímacího řízení
Podání přihlášky
Přihlášku na střední školu můžeš podat kdykoliv, ale nejpozději do 1. 3. 2023. Pokud už víš, že se chceš přihlásit na naši školu, nejlepší možností je podat přihlášku hned teď, ať nepropásneš termín!
Přijímací řízení
Pokud se hlásíš na maturitní obor, musíš dělat jednotnou přijímací zkoušku. Ta se koná ve dvou termínech – 13. dubna 2023 nebo 14. dubna 2023. Pokud se hlásíš na učební obor, přijímací zkouška se tě netýká.
Podání zápisového lístku
Pokud se úspěšně dostaneš na naši školu – gratulujeme! Musíš ale nejpozději do 10 pracovních dnů od vyhlášení rozhodnutí doručit na sekretariát školy zápisový lístek. Ten můžeš doručit buď osobně nebo poštou.
Z čeho budou přijímací zkoušky pro maturitní obory?
Český jazyk a literatura
Matematika a její aplikace
Další informace
Potřebuješ více informací?
Přihláška se v 1. kole podává do 1. 3. 2023 na adresu školy. Na přihlášku se uvádí 2 školy vašeho výběru. Součástí přihlášky je závěrečné vysvědčení z předposledního ročníku (pro osmileté studium to je čtvrtá třída, pro čtyřleté studium to je třída osmá) a vysvědčení z prvního pololetí (pro osmileté studium je to první pololetí páté třídy, pro čtyřleté studium to je první pololetí třídy deváté) posledního ročníku studia ZŠ (nebo jejich ověřené kopie). V rubrice „cizí jazyk“ uvést zkratku jazyka, kterému se žák učil na ZŠ jako první a druhý cizí jazyk (AJ, NJ).
Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání podle § 51 zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, ve znění zákona č. 82/2015 Sb., pokud je podle nařízení vlády č. 211/2010 o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání předpokladem přijetí uchazeče ke vzdělávání splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče pro příslušný obor vzdělání.
Potvrzení lékaře je nutné u těch dětí, které mají změněnou pracovní schopnost nebo jejichž zdravotní stav by vyžadoval úlevy v TV nebo úplné osvobození od TV v případě zdravotního či jiného handicapu je třeba doručit v dostatečném předstihu (nejpozději spolu s přihláškou). Společně s tímto je potřeba doručit také vyjádření školského poradenského zařízení (např. pedagogicko-psychologické poradny), které musí být vydáno v aktuálním školním roce.
K přihlášce přiložit informaci o úspěšném řešení pouze předmětových soutěží a olympiád vyhlášených MŠMT v aktuálním a předcházejícím školním roce – umístění od okresního kola výše je nutné doložit (např. kopií diplomu nebo výsledkové listiny) – tyto soutěže se promítají do celkového počtu bodů při přijímání uchazečů do studia.
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2023/2024
maturitní obor 41-41-M/01 AGropodnikání
Maximální počet přijímaných žáků je 30
V přijímacím řízení v oboru Agropodnikání je stanovena jednotná přijímací zkouška z českého jazyka a matematiky
Základní principy jednotné zkoušky
- Uchazeč o studium v maturitním oboru může podat přihlášku ke studiu až na dvě střední školy nebo na dva maturitní obory v rámci jedné střední školy.
- V 1. kole přijímacího řízení má každý uchazeč právo konat jednotnou zkoušku dvakrát (na každé přihlášené škole nebo oboru jednou), přičemž pro rozhodnutí o přijetí se využije lepší výsledek.
- Uchazeč skládá jednotnou zkoušku formou didaktického testu z předmětu český jazyk a literatura a předmětu matematika a její aplikace.
- Přijímací zkouška z českého jazyka se na základě žádosti promine cizincům, kteří pobývají na území ČR v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny. Znalost českého jazyka, která je nezbytná pro vzdělávání v daném oboru vzdělání, škola u těchto osob ověří rozhovorem.
- Cizinec má na základě žádosti připojené k přihlášce ke vzdělávání ve střední škole také právo konat písemný test jednotné přijímací zkoušky ze vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace v ukrajinském jazyce.
- Společně s žádostmi podle odstavce 4 a 5 uchazeč doloží, že je cizincem podle § 1 odst. 1 zákona o opatřeních v oblasti školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace.
Další informace včetně didaktických testů k procvičení naleznete na www.cermat.cz
Termíny konání přijímacích zkoušek 1. kola
1. termín: úterý 13. dubna 2023 2. termín: středa 14. dubna 2023
Uchazeč, který se z vážných důvodů nemohl zúčastnit jednotné zkoušky v prvním nebo druhém termínu, se může do tří dnů od termínu pro konání zkoušky omluvit řediteli školy, ve které měl jednotnou zkoušku konat. Bude-li omluva ředitelem školy uznána, žák bude zkoušku konat v termínu náhradním.
1. náhradní termín: úterý 10. května 2023 2. náhradní termín: středa 11. května 2023
Termín podávání přihlášek pro 1. kolo přijímacího řízení do 1. 3. 2022
Způsob podávání přihlášek: adresa školy: SZeŠ a SOU CHKT
- poštou doporučeně na adresu školy Komenského 873
- osobně na sekretariát školy 517 41 Kostelec na Orlicí
- datovou schránkou 5pxysjh
Náležitosti přihlášky ke vzdělávání
strana 1:
- Uchazeč, který podává pro první kolo přijímacího řízení dvě přihlášky, uvede na obou přihláškách název a adresu škol a kód a název oborů vzdělání v tomtéž pořadí!
strana 2:
- výpis hodnocení chování a prospěchu za 1. pololetí předposledního ročníku a 1. pololetí posledního ročníku ZŠ potvrzený základní školou otiskem razítka a podpisem ředitele školy nebo jím pověřeného zaměstnance může být nahrazeno přiložením ověřených kopií vysvědčení z posledních dvou ročníků ZŠ,
- Cizinec pobývající na území ČR na základě §1 odst. 1 zákona č. 67/2022 Sb., o opatřeních v oblasti školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny, může nahradit doklad prokazující získání předchozího vzdělání, splnění povinné školní docházky nebo splnění přijímacích kritérií podle § 60d odst. 1 písm. a) nebo d) školského zákona čestným prohlášením, pokud doklad nemá.
- Vyplněné přihlášky uchazeč a zákonný zástupce podepíší a odešlou školám uvedeným v přihlášce.
- lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání podle § 51 zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, ve znění zákona č. 82/2015 Sb., pokud je podle nařízení vlády č. 211/2010 o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání předpokladem přijetí uchazeče ke vzdělávání splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče pro příslušný obor vzdělání, viz informace pod čarou,
Zdravotní omezení dle nařízení vlády č. 211/2010 Sb.
pro uchazeče o studium maturitního oboru Agropodnikání
- Prognosticky závažná onemocnění podpůrného a pohybového aparátu znemožňující zátěž páteře v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
- Prognosticky závažná onemocnění omezující funkce horních nebo dolních končetin (poruchy hrubé i jemné motoriky) v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
- Přecitlivělost na alergizující látky používané při praktickém vyučování
- Alergická onemocnění kůže, spojivek nebo dýchacích cest.
- Nemoci vylučující splnění podmínek stanovených zvláštními právními předpisy pro výkon povolání, na které bude uchazeč připravován v daném oboru vzdělání v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
Součásti přihlášky ke vzdělávání (dále jen „přihláška") jsou tyto doklady nebo jejich ověřené kopie:
- doporučení školského poradenského zařízení obsahující podpůrná opatření pro nezbytné úpravy přijímacího řízení, jde-li o uchazeče se speciálními vzdělávacími potřebami,
- doklad o splnění povinné školní docházky, jde-li o uchazeče, který ukončil nebo ukončí povinnou školní docházku v zahraniční škole, vydaný zahraniční školou, nebo
- osvědčení o uznání rovnocennosti zahraničního vysvědčení vydaného zahraniční školou nebo rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení v případě, že se pro přijetí vyžaduje získání příslušného stupně vzdělání,
- doklady, že uchazeč je cizincem podle § 1 odst. 1 zákona o opatřeních v oblasti školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace,
- žádost o prominutí konání jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka cizincům, kteří pobývají na území ČR v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny,
- žádost o konání jednotné přijímací zkoušky z matematiky v ukrajinském jazyce.
K přihlášce je možné přiložit:
- Doklady o výsledcích v odborných soutěžích a olympiádách
- Doklady o dosaženém dalším vzdělání
- Potvrzení o zájmu uchazeče o zvolený obor od zájmových organizací, podniků, firem apod.
Kritéria přijímacího řízení
O přijetí ke studiu rozhoduje celkový počet získaných bodů.
Minimální počet bodů pro přijetí ke vzdělávání je 60
Kritéria pro zisk bodů:
A. Prospěch na ZŠ a účast v soutěžích - 40% přijímacího řízení
- Maximální počet bodů za prospěch je 90
- Body jsou přiděleny podle průměrného prospěchu vypočítaného z pěti profilových předmětů (český jazyk, cizí jazyk, přírodopis, chemie a matematika) za předposlední ročník a 1. pololetí posledního ročníku. Průměr se vypočítává za každé pololetí zvlášť a ze získaných průměrů se určí průměr celkový, který se převede na bodové hodnocení od maxima 90 bodů v sestupné řadě podle tabulky
Do průměru se uchazečům nezapočte hodnocení na vysvědčení za druhé pololetí školního roku 2019/2020. - Za účast s umístěním do 3. místa včetně v okresním nebo vyšším kole olympiády z profilového předmětu budou k bodům za prospěch připočteny 2 body za předmět, uchazeč může za toto kritérium získat maximálně 10 bodů.
- Od bodového hodnocení za prospěch dle odstavce 2) bude za snížený stupeň klasifikace z chování odečtena hodnota známky z chování 2 body za dvojku z chování a 3 body za trojku z chování za každé hodnocené pololetí.
B. Přijímací zkoušky - 60% přijímacího řízení
Lepší počet bodů za test z matematiky a test z českého jazyka bude sečten a součet vynásoben koeficientem 1,5.
Vyhodnocení přijímacího řízení
- Celkové pořadí uchazečů bude vytvořeno na základě součtu získaných bodů za část A. a část B.
- Při rovnosti bodů se přihlíží k dokladům o prokázání zájmu o zvolený obor (např. úspěchy v oblasti kynologie, členství v organizacích zabývajících se ochranou přírody apod.)
- Jinak rozhoduje:
- Lepší průměrné hodnocení za předmět Přírodopis - při rovnosti bodů platí ad. 2
- Lepší průměrné hodnocení za předmět Český jazyk -při rovnosti bodů platí ad. 3
- Lepší průměrné hodnocení za předmět cizí jazyk - při rovnosti bodů platí ad. 4
- Lepší průměrné hodnocení za předmět Chemie - při rovnosti bodů platí ad. 5
- Lepší průměrné hodnocení za předmět Matematika
- Minimální bodová hranice pro přijetí ke vzdělávání je 60 bodů
- Hodnocení bude ukončeno nejdéle do 2 pracovních dnů po zpřístupnění hodnocení uchazeče Centrem.
- Seznam přijatých uchazečů bude zveřejněn ve vývěsce před hlavní budovou školy a na webových stránkách školy do 2 pracovních dnů po zpřístupnění hodnocení uchazeče Centrem.
- Nepřijatým uchazečům bude rozhodnutí odesláno do 2 pracovních dnů po zpřístupnění hodnocení uchazeče Centrem.
Zápisové lístky
je možné odevzdávat osobně na sekretariátu školy nejdříve v den zveřejnění informace o přijetí uchazeče ke vzdělávání nebo poslat poštou do 10 pracovních dní od zveřejnění informace o přijetí uchazeče ke vzdělávání.
12. 1. 2023
Mgr. Yvona Bůžková v.r.
ředitelka školy
Přijímací řízení pro školní rok 2023/2024
maturitní obory 26-41-L/01 Mechanik elektrotechnik a doplňující obor 26-52-H/01
Elektromechanik pro zařízení a přístroje
Tato kombinace oborů vzdělání poskytuje žákům střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou.
Výuční list získají žáci po složení závěrečné zkoušky ve třetím ročníku a maturitní zkoušku skládají ve čtvrtém ročníku.
ŠVP: Mechanik elektrotechnik pro chladicí a klimatizační techniku a tepelná čerpadla
Maximální počet přijímaných žáků je 12
Minimální počet bodů pro přijetí ke vzdělávání je 60.
V přijímacím řízení je stanovena jednotná přijímací zkouška z českého jazyka a matematiky.
Základní principy jednotné zkoušky
- Uchazeč o studium v maturitním oboru může podat přihlášku ke studiu až na dvě střední školy nebo na dva maturitní obory v rámci jedné střední školy.
- V 1. kole přijímacího řízení má každý uchazeč právo konat jednotnou zkoušku dvakrát (na každé přihlášené škole nebo oboru jednou), přičemž pro rozhodnutí o přijetí se využije lepší výsledek.
- Uchazeč skládá jednotnou zkoušku formou didaktického testu z předmětu český jazyk a literatura a předmětu matematika a její aplikace.
- Přijímací zkouška z českého jazyka se na základě žádosti promine cizincům, kteří pobývají na území ČR v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny. Znalost českého jazyka, která je nezbytná pro vzdělávání v daném oboru vzdělání, škola u těchto osob ověří rozhovorem.
- Cizinec má na základě žádosti připojené k přihlášce ke vzdělávání ve střední škole také právo konat písemný test jednotné přijímací zkoušky ze vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace v ukrajinském jazyce.
- Společně s žádostmi podle odstavce 4 a 5 uchazeč doloží, že je cizincem podle § 1 odst. 1 zákona o opatřeních v oblasti školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace.
Další informace včetně didaktických testů k procvičení naleznete na www.cermat.cz
Termíny konání přijímacích zkoušek 1. kola
1.termín: 13. 4. 2023 2. termín: 14. 4. 2023
Uchazeč, který se z vážných důvodů nemohl zúčastnit jednotné zkoušky v prvním nebo druhém termínu, se může do tří dnů od termínu pro konání zkoušky omluvit řediteli školy, ve které měl jednotnou zkoušku konat. Bude-li omluva ředitelem školy uznána, žák bude zkoušku konat v termínu náhradním
1. náhradní termín: 10. 5. 2023 2. náhradní termín: 11. 5. 2023
Termín podávání přihlášek pro 1. kolo přijímacího řízení do 1. 3. 2023
Způsob podávání přihlášek: adresa školy: SZeš a SOU CHKT
- poštou doporučeně na adresu školy Komenského 873
- osobně na sekretariát školy 517 41 Kostelec nad Orlicí
- datovou schránkou: 5pxysjh
Vyplněné přihlášky uchazeč a zákonný zástupce podepíší a odešlou školám uvedeným v přihlášce.
Náležitosti přihlášky ke vzdělávání
strana 1:
- Uchazeč, který podává pro první kolo přijímacího řízení dvě přihlášky, uvede na obou přihláškách název a adresu škol a kód a název oborů vzdělání v tomtéž pořadí!
- Uchazeč, který podává přihlášku do oborů vzdělání poskytujících střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, uvede v přihlášce příslušný obor vzdělání s maturitní zkouškou i doplňující obor vzdělání s výučním listem. Přihláška na tyto obory se považuje za jednu přihlášku z celkových dvou možných, viz obrázek.
strana 2:
- výpis hodnocení chování a prospěchu za 1. a 2. pololetí předposledního ročníku a 1. pololetí posledního ročníku ZŠ potvrzený základní školou otiskem razítka a podpisem ředitele školy nebo jím pověřeného zaměstnance může být nahrazeno přiložením ověřených kopií vysvědčení z posledních dvou ročníků ZŠ,
- Cizinec pobývající na území ČR na základě §1 odst. 1 zákona č. 67/2022 Sb., o opatřeních v oblasti školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny, může nahradit doklad prokazující získání předchozího vzdělání, splnění povinné školní docházky nebo splnění přijímacích kritérií podle 60d odst. 1 písm. a)nebo d) školského zákona čestným prohlášením, pokud doklad nemá.
- lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání podle § 51 zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, ve znění zákona č. 82/2015 Sb., pokud je podle nařízení vlády č. 211/2010 o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání předpokladem přijetí uchazeče ke vzdělávání splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče pro příslušný obor vzdělání, viz informace pod čarou,
Zdravotní omezení dle nařízení vlády č. 211/2010 Sb.
pro uchazeče o studium maturitního oboru Mechanik elektrotechnik
- Prognosticky závažná onemocnění horních končetin znemožňující jemnou motoriku a koordinaci pohybů v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
- Prognosticky závažné poruchy vidění, zorného pole nebo barvocitu v případě činností s vysokými nároky na zrak nebo činností vyžadujících prostorové vidění v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
Součásti přihlášky ke vzdělávání (dále jen „přihláška") mohou být dále tyto doklady nebo jejich ověřené kopie:
- doporučení školského poradenského zařízení obsahující podpůrná opatření pro nezbytné úpravy přijímacího řízení, jde-li o uchazeče se speciálními vzdělávacími potřebami,
- doklad o splnění povinné školní docházky, jde-li o uchazeče, který ukončil nebo ukončí povinnou školní docházku v zahraniční škole, vydaný zahraniční školou, nebo
- osvědčení o uznání rovnocennosti zahraničního vysvědčení vydaného zahraniční školou nebo rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení v případě, že se pro přijetí vyžaduje získání příslušného stupně vzdělání,
- doklady, že uchazeč je cizincem podle § 1 odst. 1 zákona o opatřeních v oblasti školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace,
- žádost o prominutí konání jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka cizincům, kteří pobývají na území ČR v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny,
- žádost o konání jednotné přijímací zkoušky z matematiky v ukrajinském jazyce.
K přihlášce je možné také přiložit:
- Doklady o výsledcích v odborných soutěžích a olympiádách
- Doklady o dosaženém dalším vzdělání
- Potvrzení o zájmu uchazeče o zvolený obor od zájmových organizací, podniků, firem apod.
Kritéria přijímacího řízení
O přijetí ke studiu rozhoduje celkový počet získaných bodů. Minimální počet bodů pro přijetí ke vzdělávání je 60.
Kritéria pro zisk bodů:
A) Prospěch na ZŠ - 40% přijímacího řízení
- Maximální počet bodů za prospěch je 90
- Body jsou přiděleny podle průměrného prospěchu vypočítaného z pěti profilových předmětů (český jazyk, cizí jazyk, fyzika a matematika) za předposlední ročník a 1. pololetí posledního ročníku. Průměr se vypočítává za každé pololetí zvlášť a ze získaných průměrů se určí průměr celkový, který se převede na bodové hodnocení od maxima 90 bodů v sestupné řadě podle tabulky. Do průměru se uchazečům nezapočte hodnocení na vysvědčení za druhé pololetí školního roku 2019/2020.
- Za účast s umístěním do 3. místa včetně v okresním nebo vyšším kole olympiády z profilového předmětu budou k bodům za prospěch připočteny 2 body za předmět, uchazeč může za toto kritérium získat maximálně 10 bodů.
- Od bodového hodnocení za prospěch dle odstavce 2) bude za snížený stupeň klasifikace z chování odečtena hodnota známky z chování o 2 body za dvojku z chování a o 3 body za trojku z chování za každé hodnocené pololetí
B) Přijímací zkoušky - 60% přijímacího řízení
Lepší počet bodů za test z matematiky a test z českého jazyka bude sečten a součet vynásoben koeficientem 1,5.
Vyhodnocení přijímacího řízení
- Celkové pořadí uchazečů bude vytvořeno na základě součtu získaných bodů za část A. a část B.
- Při rovnosti bodů se přihlíží k dokladům o prokázání zájmu o zvolený obor (např. úspěchy v oblasti elektrotechniky, členství v organizacích zabývajících technickými činnostmi, modelářstvím apod.)
- Jinak rozhoduje:
- Lepší průměrné hodnocení za předmět český jazyk - při rovnosti bodů platí ad. 2
- Lepší průměrné hodnocení za předmět matematika - při rovnosti bodů platí ad. 3
- Lepší průměrné hodnocení za předmět cizí jazyk - při rovnosti bodů platí ad. 4
- Lepší průměrné hodnocení za předmět fyzika
- Minimální bodová hranice pro přijetí ke vzdělávání je 60 bodů
- Hodnocení bude ukončeno nejdéle do 2 pracovních dnů po zpřístupnění hodnocení uchazeče Centrem.
- Seznam přijatých uchazečů bude zveřejněn ve vývěsce před hlavní budovou školy a na webových stránkách školy do 2 pracovních dnů po zpřístupnění hodnocení uchazeče Centrem.
- Nepřijatým uchazečům bude rozhodnutí odesláno nejdéle do 2 pracovních dnů po zpřístupnění hodnocení uchazeče Centrem.
Zápisové lístky
je možné odevzdávat osobně na sekretariátu školy nejdříve v den zveřejnění informace o přijetí uchazeče ke vzdělávání nebo poslat poštou do 10 pracovních dní od zveřejnění informace o přijetí uchazeče ke vzdělávání
12. 1. 2023
Mgr. Yvona Bůžková v.r.
ředitelka školy
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2023/2024
41-51-H/01 Zemědělec - farmář
Přijímací řízení probíhá bez přijímací zkoušky
Maximální počet přijímaných žáků je 24
Kritéria přijímacího řízení
O přijetí ke studiu rozhoduje celkový počet získaných bodů.
Minimální počet bodů pro přijetí ke vzdělávání je 50.
Znalost českého jazyka potřebná pro vzdělávání v oboru bude u cizinců pobývajících na území ČR podle §1 odst. 1 zákona č. 67/2022 Sb., o opatřeních v oblasti školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny, ověřena rozhovorem.
Kritéria pro zisk bodů:
- Body za průměrný prospěch z předposledního ročníku a z 1. pololetí posledního ročníku základní školy. Průměr se vypočítává za každé pololetí zvlášť a ze získaných průměrů se určí průměr celkový, který se převede na bodové hodnocení od maxima 150 bodů v sestupné řadě podle tabulky
Do průměru se uchazečům nezapočte hodnocení na vysvědčení za druhé pololetí školního roku 2019/2020. - Za snížený stupeň klasifikace z chování se odečítá 5 bodů za každé pololetí při stupni klasifikace uspokojivé a 10 bodů za každé pololetí při stupni klasifikace neuspokojivé
- Potvrzení o zájmu uchazeče o zvolený obor od zájmových organizací, podniků, firem apod. bude ohodnoceno max. 5 body.
- Za účast s umístěním do 3. místa včetně v okresním nebo vyšším kole soutěže se zaměřením na zemědělství, lesnictví, myslivost, ekologii nebo jiné přírodovědné zaměření nebo olympiády z přírodopisu, chemie, ekologie a jiných přírodovědných oblastí budou k bodům za prospěch připočteny 2 body za každé umístění, uchazeč může za toto kritérium získat maximálně 10 bodů.
- Při rovnosti bodů rozhoduje:
- lepší průměrný prospěch za předmět Přírodopis – při rovnosti bodů platí ad. 2
- lepší průměrný prospěch za předmět Chemie – při rovnosti bodů platí ad. 3
- lepší průměrný prospěch za předmět Český jazyk – při rovnosti bodů platí ad. 4
- lepší průměrný prospěch za předmět Cizí jazyk
- Minimální počet bodů pro přijetí ke vzdělávání je 50.
- Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny ve vývěsce před hlavní budovou školy v Komenského ulici a na webových stránkách školy 24. 4. 2023 a rozhodnutí o nepřijetí budou uchazečům zaslána 24. 4. 2023.
Termín podávání přihlášek pro 1. kolo přijímacího řízení do 1. 3. 2023
Způsob podávání přihlášek: adresa školy: SZeŠ a SOU CHKT
- poštou doporučeně na adresu školy Komenského 873
- osobně na sekretariát školy 517 41 Kostelec nad Orlicí
- datovou schránkou
- vyplněné přihlášky uchazeč a zákonný zástupce podepíší a odešlou školám uvedeným v přihlášce.
Náležitosti přihlášky ke vzdělávání
strana 1:
- Uchazeč, který podává pro první kolo přijímacího řízení dvě přihlášky, uvede na obou přihláškách název a adresu škol a kód a název oborů vzdělání v tomtéž pořadí!
strana 2:
- výpis hodnocení chování a prospěchu za 1. pololetí předposledního ročníku a 1. pololetí posledního ročníku ZŠ potvrzený základní školou otiskem razítka a podpisem ředitele školy nebo jím pověřeného zaměstnance může být nahrazeno přiložením ověřených kopií vysvědčení z posledních dvou ročníků ZŠ
- Cizinec pobývající na území ČR na základě §1 odst. 1 zákona č. 67/2022 Sb., o opatřeních v oblasti školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny, může nahradit doklad prokazující získání předchozího vzdělání, splnění povinné školní docházky nebo splnění přijímacích kritérií podle § 60d odst. 1 písm. a) nebo d) školského zákona čestným prohlášením, pokud doklad nemá.
- lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání podle § 51 zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, ve znění zákona č. 82/2015 Sb., pokud je podle nařízení vlády č. 211/2010 o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání předpokladem přijetí uchazeče ke vzdělávání splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče pro příslušný obor vzdělání, viz informace pod čarou
Zdravotní omezení dle nařízení vlády č. 211/2010 Sb.
pro uchazeče o vzdělávání v učebním oboru Zemědělec farmář
-
- Prognosticky závažná onemocnění podpůrného a pohybového aparátu znemožňující zátěž páteře v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
- Prognosticky závažná onemocnění omezující funkce horních nebo dolních končetin (poruchy hrubé i jemné motoriky) v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
- Prognosticky závažná chronická onemocnění kůže a spojivek včetně onemocnění alergických, pokud
- při praktickém vyučování nelze vyloučit silné znečistění kůže nebo kontakt s alergizujícími látkami,
- nelze při praktickém vyučování vyloučit činnosti se zvířaty,
- Prognosticky závažná chronická onemocnění dýchacích cest a plic včetně onemocnění alergických, pokud
- nelze při praktickém vyučování vyloučit dráždivé a alergizující látky, činnosti ve vysoce prašném prostředí,
- nelze při praktickém vyučování vyloučit činnosti se zvířaty,
- Alergická onemocnění kůže, spojivek nebo dýchacích cest.
- Prognosticky závažné nemoci srdce a oběhové soustavy vylučující středně velkou zátěž v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
- Prognosticky závažné a nekompenzované formy epilepsie a epileptických syndromů a kolapsové stavy, týká se činností ve výškách, s motorovou mechanizací, s rotujícími stroji, nářadím nebo zařízením nebo činností, při kterých nelze vyloučit ohrožení zdraví, a je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
- Prognosticky závažné nemoci oka znemožňující zvýšenou fyzickou zátěž a manipulaci s břemeny v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
- Nemoci vylučující splnění podmínek stanovených zvláštními právními předpisy pro výkon povolání, na které bude uchazeč připravován v daném oboru vzdělání v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
Součásti přihlášky ke vzdělávání (dále jen „přihláška") jsou tyto doklady nebo jejich ověřené kopie:
- doporučení školského poradenského zařízení obsahující podpůrná opatření pro nezbytné úpravy přijímacího řízení, jde-li o uchazeče se speciálními vzdělávacími potřebami,
- doklad o splnění povinné školní docházky, jde-li o uchazeče, který ukončil nebo ukončí povinnou školní docházku v zahraniční škole, vydaný zahraniční školou, nebo
- osvědčení o uznání rovnocennosti zahraničního vysvědčení vydaného zahraniční školou nebo rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení v případě, že se pro přijetí vyžaduje získání příslušného stupně vzdělání.
K přihlášce je možné přiložit:
- Doklady o výsledcích v odborných soutěžích a olympiádách
- Doklady o dosaženém dalším vzdělání
- Potvrzení o zájmu uchazeče o zvolený obor od zájmových organizací, podniků, firem apod.
Zápisové lístky
je možné odevzdávat osobně na sekretariátu školy nejdříve v den zveřejnění informace o přijetí uchazeče ke vzdělávání, nebo poslat poštou do 10 pracovních dní od zveřejnění informace o přijetí uchazeče ke vzdělávání, tj. do 10. 5. 2023 včetně.
12. 1. 2023
Mgr. Yvona Bůžková v.r.
ředitelka školy
Přijímací řízení pro školní rok 2023/2024
26-52-H/01 Elektromechanik pro zařízení a přístroje
ŠVP: Elektromechanik chladicí a klimatizační techniky a tepelných čerpadel
Přijímací řízení probíhá bez přijímací zkoušky
Maximální počet přijímaných žáků je 24
Kritéria přijímacího řízení
O přijetí ke studiu rozhoduje celkový počet získaných bodů.
Minimální počet bodů pro přijetí ke vzdělávání je 60.
Kritéria pro zisk bodů:
- Body za průměrný prospěch z předposledního ročníku a z 1. pololetí posledního ročníku základní školy. Průměr se vypočítává za každé pololetí zvlášť a ze získaných průměrů se určí průměr celkový, který se převede na bodové hodnocení od maxima 150 bodů v sestupné řadě podle tabulky
Do průměru se uchazečům nezapočte hodnocení na vysvědčení za druhé pololetí školního roku 2019/2020. - Za snížený stupeň klasifikace z chování se odečítá 5 bodů za každé pololetí při stupni klasifikace uspokojivé a 10 bodů za každé pololetí při stupni klasifikace neuspokojivé.
- Potvrzení o zájmu uchazeče o zvolený obor od zájmových organizací, podniků, firem apod. bude ohodnoceno max. 5 body.
- Za účast s umístěním do 3. místa včetně v okresním nebo vyšším kole soutěže se zaměřením na fyziku, elektrotechniku, modelářství nebo jiné technické zaměření nebo olympiády z fyziky, matematiky a jiných technických oblastí budou k bodům za prospěch připočteny 2 body za každé umístění, uchazeč může za toto kritérium získat maximálně 10 bodů.
- Při rovnosti bodů rozhoduje:
- lepší průměrný prospěch za předmět Fyzika – při rovnosti bodů platí ad. 2
- lepší průměrný prospěch za předmět Matematika – při rovnosti bodů platí ad. 3
- lepší průměrný prospěch za předmět Český jazyk – při rovnosti bodů platí ad. 4
- lepší průměrný prospěch za předmět Cizí jazyk
- Minimální počet bodů pro přijetí ke vzdělávání je 60.
- Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny ve vývěsce před hlavní budovou školy v Komenského ulici a na webových stránkách školy 24. 4. 2023 a rozhodnutí o nepřijetí budou uchazečům zaslána 24. 4. 2023.
Termín podávání přihlášek pro 1. kolo přijímacího řízení do 1. 3. 2023
Způsob podávání přihlášek: adresa školy: SZeŠ a SOU CHKT
- poštou doporučeně na adresu školy Komenského 873
- osobně na sekretariát školy 517 41 Kostelec nad Orlicí
- datovou schránkou
Vyplněné přihlášky uchazeč a zákonný zástupce podepíší a odešlou školám uvedeným v přihlášce.
Náležitosti přihlášky ke vzdělávání
strana 1:
- Uchazeč, který podává pro první kolo přijímacího řízení dvě přihlášky, uvede na obou přihláškách název a adresu škol a kód a název oborů vzdělání v tomtéž pořadí!
strana 2:
- výpis hodnocení chování a prospěchu za 1. pololetí předposledního ročníku a 1. pololetí posledního ročníku ZŠ potvrzený základní školou otiskem razítka a podpisem ředitele školy nebo jím pověřeného zaměstnance může být nahrazeno přiložením ověřených kopií vysvědčení z posledních dvou ročníků ZŠ,
- Cizinec pobývající na území ČR na základě §1 odst. 1 zákona č. 67/2022 Sb., o opatřeních v oblasti školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny, může nahradit doklad prokazující získání předchozího vzdělání, splnění povinné školní docházky nebo splnění přijímacích kritérií podle § 60d odst. 1 písm. a) nebo d) školského zákona čestným prohlášením, pokud doklad nemá.
- lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání podle § 51 zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, ve znění zákona č. 82/2015 Sb., pokud je podle nařízení vlády č. 211/2010 o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání předpokladem přijetí uchazeče ke vzdělávání splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče pro příslušný obor vzdělání, viz informace pod čarou
Zdravotní omezení dle nařízení vlády č. 211/2010 Sb.
pro uchazeče o vzdělávání v učebním oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje
- Prognosticky závažná onemocnění horních končetin znemožňující jemnou motoriku a koordinaci pohybů v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
- Prognosticky závažné a nekompenzované formy epilepsie a epileptických syndromů a kolapsové stavy, týká se činností ve výškách, s motorovou mechanizací, s rotujícími stroji, nářadím nebo zařízením nebo činností, při kterých nelze vyloučit ohrožení zdraví, a je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
- Prognosticky závažné poruchy vidění, zorného pole nebo barvocitu v případě činností s vysokými nároky na zrak nebo činností vyžadujících prostorové vidění v případě, že je nezbytné postupovat podle § 67 odst. 2 věta druhá školského zákona.
Součásti přihlášky ke vzdělávání (dále jen „přihláška") jsou tyto doklady nebo jejich ověřené kopie:
- doporučení školského poradenského zařízení obsahující podpůrná opatření pro nezbytné úpravy přijímacího řízení, jde-li o uchazeče se speciálními vzdělávacími potřebami,
- doklad o splnění povinné školní docházky, jde-li o uchazeče, který ukončil nebo ukončí povinnou školní docházku v zahraniční škole, vydaný zahraniční školou, nebo
- osvědčení o uznání rovnocennosti zahraničního vysvědčení vydaného zahraniční školou nebo rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení v případě, že se pro přijetí vyžaduje získání příslušného stupně vzdělání.
K přihlášce je možné přiložit:
- Doklady o výsledcích v odborných soutěžích a olympiádách
- Doklady o dosaženém dalším vzdělání
- Potvrzení o zájmu uchazeče o zvolený obor od zájmových organizací, podniků, firem apod.
Zápisové lístky
je možné odevzdávat osobně na sekretariátu školy nejdříve v den zveřejnění informace o přijetí uchazeče ke vzdělávání, nebo poslat poštou do 10 pracovních dní od zveřejnění informace o přijetí uchazeče ke vzdělávání, tj. do 10. 5. 2023 včetně.
12. 1. 2023
Mgr. Yvona Bůžková v.r.
ředitelka školy
Máš dotaz? Napiš nám!
SZeŠ a SOU CHKT
Kostelec nad Orlicí
Komenského 873
Kostelec nad Orlicí 517 41
+420 494 323 711
+420 603 803 594
szes@szeskostelec.cz