Staň se chlaďařem


Zaměstnání si najdeš už před vyučením. Nástupní plat 26 000 Kč, možnost pracovat kdekoliv v Česku, a klidně i v zahraničí. Zní to lákavě? Právě tak ale vypadá učební obor Elektromechanik pro zařízení a přístroje se specializací na chladící a klimatizační techniku. 

Pro dobrou kariéru nemusíš mít vysokou školu ani maturitu. Stačí si prostě dobře vybrat obor. A pokud si vybereš tenhle, pravděpodobně to bude velmi dobrá volba. Pracovat a podnikat s chladící a klimatizační technikou totiž nemůže kdekdo. Pro získání potřebných certifikátů a kvalifikace je potřeba vzdělání – jako je třeba toto.

A jako bonus na závěr – obor je zařazen do podpory středního vzdělání s výučním listem! To znamená, že po celou dobu studia dostáváš finanční odměnu.

Proč se stát chlaďařem?


 • Obrovské možnosti uplatnění

  Chladící a klimatizační technika se stává levnější a dostupnější. Odborníci však nepřibývají tak rychle, jak roste poptávka po nich. A legislativní omezení tohoto oboru do něj nové lidi nepustí.

 • finanční podpora

  Nejen, že získáš vzdělání v lukrativním oboru, ale budeš dostávat “kapesné” už od začátku studia.

 • Získáš potřebné certifikáty a kvalifikace

  Hned po vyučení tak můžeš jít do praxe nebo začít podnikat v oboru.

 • odborný výcvik už od prváku

  Praxe ve školních dílnách a přímo ve firmách. Ve třetím ročníku se ještě zúčastníš odborné soutěže, kde pravidelně končíme na stupních vítězů.

 • Pokud budeš chtít maturitu, jednoduše si ji doděláš

  Pokud tě studium bude bavit, můžeš přistoupit do maturitního oboru Mechanik elektrotechnik nebo do maturitní nástavby Podnikání.

Co ti můžeme nabídnout?


 • Kvalitní a moderně vybavené dílny
 • Netypické školní prostředí – žádné betonové bloky, ale škola plná zeleně a zvířat
 • Spolupracujeme s místními firmami, takže o praxi a příležitosti se bát nemusíš
 • Kvalitní sportovní vyžití – od fotbalu po stolní tenis

Jak to u nás vypadá?


Proč právě Kostelec?

 • 1. Jedinečnost

  Jsme jednou ze tří škol v České republice, která se zaměřuje na chladící a klimatizační techniku. Téměř nikde jinde tak nejde získat potřebné vzdělání pro obor.

 • 2. Uplatnění

  Většina našich absolventů má práci dříve než ukončí studium. Díky kvalitní a prakticky zaměřené výuce a širokému uplatnění to ani u tebe nebude jiné.

 • 3. Prostupnost

  Pokud pro tebe bude maturitní obor příliš těžký, nebo naopak učební obor příliš lehký, můžeš za splnění určitých podmínek přestoupit a zůstat na stejné škole.

Naši absolventi dobývají svět


Jan Koleta

Do teď toho oboru nelituji a kdybych se měl znovu v deváté třídě rozhodovat co dál, volil bych stejně. Nyní je v tomto oboru velká poptávka po lidech. Mohu potvrdit od července tohoto roku naše firma přijala tři bývalé studenty této školy, kteří letos končili. Myslím si, že mnoho čerstvě vystudovaných středoškoláků a vysokoškoláků by mohlo jejich nástupní plat závidět.

Uplatnění a profil absolventa


Odborníci z Národního ústavu odborného vzdělávání sepsali toto obecné uplatnění:

Absolventi se mohou uplatnit především v pracovních funkcích zabezpečujících kvalifikované servisní práce na elektrotechnických zařízeních a přístrojích.

Absolvent je připraven instalovat, uvádět do provozu, kontrolovat, udržovat a opravovat elektrotechnická zařízení a přístroje. Pomocí měřicích, anebo testovacích přístrojů a technické dokumentace k příslušnému elektrotechnickému zařízení dovede identifikovat technické problémy při závadách, zvažovat možnosti jejich řešení a realizovat opravu optimálním způsobem pro daný případ. Ovládá činnosti spojené s identifikací závady, opravou a uváděním do provozu elektrotechnických zařízení a přístrojů, popřípadě jejich typických částí, např. elektrické a elektronické funkční celky technických zařízení zpracovávají signály či informace, elektrické pohony a napájecí zdroje apod.

Ale s naší specializací na chladící a klimatizační techniku máš ještě další možnosti!

Informace o přijímacím řízení
Facebook – chlaďaři
Školní vzdělávací program (PDF)

KÓD OBORU
26-52-H/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Elektromechanik pro chladicí a klimatizační techniku a tepelná čerpadla

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají. O přijetí rozhoduje prospěch. Více informací zjistíte zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
24