Proč studovat u nás?

V Kostelci připravujeme profesionály. A daří se nám.

Ať už tě láká příroda, zemědělství a lesnictví nebo elektrotechnika a elektromechanika, u nás si vybereš. A většinu našich studentů si rozeberou zaměstnavatelé ještě před tím, než ukončí studium.

Jsme malá škola s individuální přístupem ke studentům. Nikoho nenecháme pozadu a všem se věnujeme podle jejich potřeb. Celý areál je plný zeleně, máme skvěle vybavené dílny i zemědělskou techniku, pěstujeme si vlastní úrodu na 10 hektarech polí. Specializujeme se i na kynologii - každý rok kupujeme nové štěňata, kterým se budeš věnovat až do konce jejich výcviku. Podle oboru pak můžeš získat kurzy, certifikace a průkazy - od svařování po řidičák.


Uplatnitelnost absolventů
100 %
Na trhu práce

Nástupní plat
26000
U oboru Mechanik elektrotechnik

Nakoupili jsme techniku za
3338950
jen v roce 2016

Prohlédni si aktivity naší školy


6 důvodů, proč studovat zrovna u nás

Individuální přístup

Jsme malá škola a našim cílem je věnovat se všem našim studentům podle jejich potřeb. Nikoho nenecháme pozadu.

Úřad práce? Nepotřebuješ

O naše studenty je dlouhodobě obrovská poptávka. Elektrotechnici jsou rozebraní i rok před maturitou. A podobný zájem je i o ostatní obory.

Skvělé vybavení

Máme traktory, kombajny i skvěle vybavené dílny. Prostě všechno, o čem se budeš teoreticky učit, se naučíš i v praxi.


Odbornost během školy

Nemusíš se bát, že si potřebnou odbornost a další certifikáty a průkazy budeš muset dodělávat po škole. Vše, co potřebuješ k profesi, už budeš mít.


Prostupnost oborů

Pokud pro tebe bude maturitní obor příliš těžký nebo učební obor příliš lehký, proč to nezměnit? Po splnění podmínek můžeš obor změnit.


Finanční dotace studentům

U každého oboru je to trochu jiné, ale můžete získat až 9000 Kč ročně jako "kapesné" ke studiu.

Co o nás říkají naši absolventi?


 

Když jsem se před lety rozhodoval, na jakou zemědělskou školu jít, nebylo to vůbec jednoduché. Objel jsem jich několik. V momentě, kdy jsem navštívil tuto „zemědělku“, v Kostelci nad Orlicí, měl jsem vybráno. Nejenom tím, kolik oborů, kroužků a dalších zájmových aktivit škola nabízí, ale i milým přístupem pedagogů. A zvolil jsem dobře. Díky této škole jsem se dozvěděl o zemědělství vše, co je potřeba, některé věci si vyzkoušel i v praxi, udělal jsem si řidičský průkaz na traktor a poznal spoustu milých učitelů. Na čtyři roky studia na této škole nikdy nezapomenu. Pokud váháte, na jakou školu jít, doporučuju právě tuhle v Kostelci nad Orlicí.

Vlastimil Suk, absolvent oboru Agropodnikání

 

Do teď toho oboru nelituji a kdybych se měl znovu v deváté třídě rozhodovat co dál, volil bych stejně. Nyní je v tomto oboru velká poptávka po lidech. Mohu potvrdit o července tohoto roku naše firma přijala tři bývalé studenty této školy, kteří letos končili. Myslím si, že mnoho čerstvě vystudovaných středoškoláků a vysokoškoláků by mohlo jejich nástupní plat závidět.

Jan Kotleta, absolvent Elektromechaniky